Маліцький звинувачує «Побут» у брехні, Московський апелює виграними судами, а замгубернатора Поліщук дивним чином впливає на опалення в місті

18 грудня із черговим робочим візитом до Світловодська завітав заступник губернатора Сергій Поліщук. Зважаючи що  основною причиною приїзду знову стало опалення, компанію йому склала керівник департаменту ЖКГ облдержадміністрації Ольга Довжук.

Яким саме чином може вплинути на ситуацію Сергій Поліщук, так і не стало до кінця зрозуміло, але його роль в означеному дійстві можна охарактеризувати наступним чином: Сергій Юрійович зазначив, що «всі ваші проблеми ми знаємо, цей клубок виник не вчора, а багато років тому», майже з усіма виступаючими погоджувався або на «двісті відсотків», або «категорично», намагався розряджати атмосферу, коли вона наближувалася до точки кипіння і просив всіх підходити до вирішення проблеми зважено, мовляв, розвалити все багато розуму не треба, а от з чим ми потім залишимось? Ну, і звичайно, озвучив позицію губернатора: «Опалення у Світловодську має бути забезпечено попри все!»

Щоправда, на можливу мету приїзду заступника губернатора натякнув міський голова: «Дивним чином, коли ви приїжджаєте – опалення налагоджується!».

Свою позицію Андрій Маліцький означив наступним чином: «Я не вірю ні цифрам, ні словам, які звучать із вуст представників «Світловодськпобуту». Хочемо надати допомогу – відмовляються. Мовляв, тільки гроші їм треба. А перевірити достовірність рахунків ми не маємо можливості, так як доступу до інформації щодо фінансово-господарської діяльності ми не маємо 19 років.

 Буду просити депутатів зробити мене представником міської ради на загальних зборах засновників, де пропонуватиму нове керівництво, наше, щоб впливати на всі ці процеси. Іншого виходу не бачу. А ще, я не  розумію, як може хтось 19 років «тягти» збиткове підприємство, як нам про це розказують.»

Профільний заступник міського голови Володимир Шаповал для чогось черговий раз озвучив  три основні проблемні питання: технічний стан мереж і робота підприємства в цьому напрямку, фінанси (борги «Світловодськпобуту» та борги перед «Світловодськпобутом») і «індивідуальники» (яким нараховують оплату за опалення, не зважаючи на те, що вони послугою не користуються).

Сергій Поліщук про ці проблеми нібито знає, але, про всяк випадок, занотував собі їх ще раз.

А «індивідуальникам» пораду дала Ольга Довжук: кожен особисто має написати звернення до продспоживслужби, де є управління з питань захисту прав споживачів. Буде вам щастя, хоча не відразу і не всім. Крім того, досить слушну пропозицію внесла депутат Вікторія Атамась, мовляв, для того, аби вирішувати питання «індивідуальників», давайте спочатку їх перерахуємо, визначимо відсоток в кожному будинку і т.п. А ще перевіримо законні (чи ні) підстави їхнього відключенні від мереж централізованого опалення.

Гендиректор «Світловодськпобуту» Сергій Московський зазначив, що «законних» буде дуже мало, ґрунтуючись на кількості виграних «Побутом» судових позовів.

«А як же рішення антимонопольного комітету?» – було питання із зали. Мова йде про рішення, де визнано утиск «індивідуальників» незаконним і на «Побут» накладено кілька мільйонний штраф. Відповідь передбачувана: «Судимося!»

Зрозуміло, що в даній ситуації і, враховуючи досить сумні перспективи на майбутні опалювальні сезони, найкращий варіант – це індивідуальне опалення для кожного абонента окремо чи будинку в цілому. Але ще одну слушну думку висловив керівник ОСББ і депутат міської ради Віталій Юшко. Він наголосив, що до повального відключення від мереж ЦО, спочатку варто розібратися, чи вистачить потужностей у міськгазу та енергетиків для забезпечення енергоносіями всіх бажаючих і чи віднайде міська влада кошти на те, щоб допомогти реалізувати всі ці проекти, адже вони коштують чималих грошей.

Спостерігаючи за перебігом засідання (чи зустрічі, чи зібрання?), сформувалося кілька невеселих думок: «індивідуальникам» абсолютно все рівно, що там із опаленням міста. У них своя біда – нарахування, які вони називають незаконними. І це зрозуміло з одного боку, але трохи не на часі – тут би опалення подати для тих, хто потерпає від холоду.

А ще люди й досі не розуміють різницю між мережами централізованого опалення і внутрішньо будинковими мережами. За перше несе відповідальність «Світловодськпобут», за інше – ЖЕК, ОСББ, тощо (це якраз отой самий випадок, коли в одній кімнаті/квартирі тепло, а в іншій холодно).

Громада зневірилася і це не дивно, адже окрім того, що проти міського опалювача ведеться потужна інформаційна війна, сам «Світловодськпобут» дає купу приводів до накопичення невдоволення громадян ледь не щодня.

Одним словом, все знову те ж саме: ніхто нікому не вірить, ніхто не хоче нікому поступатися чи йти на зустріч, ні заради самих себе, ні заради світловодців. І не видно тому ні кінця, ні краю. Шкода…

Абсолютно правильно сказав голова планово-бюджетної депутатської комісії, депутат міської ради  Володимир Петров: «Півтори години ми витратили на пусті балачки! Окрім обопільних звинувачень, нічого конкретного, фактично, не прозвучало.»

Тим не менш, весь цей гам проходить в сесійних залах та кабінетах, а на вулиці звичайні слюсарі і ремонтники, так як і тиждень (місяць, рік) тому, тихо «латають» нові діри в старих гнилих трубах, підключаючи до теплоносія будинок за будинком (станом на момент проведення наради було не підключено до опалення 3 будинки). І ми маємо бути вдячними за їхню роботу, за їхню важку і самовіддану працю.

А от якою буде якість того опалення і як довго витримає «залатана» труба, коли будуть зариті котловани і скільки нових з’явиться наступного тижня – то питання, на які ніхто сьогодні не дасть конкретної відповіді. Нажаль…

П.С.: Щодо котлованів. Було 36, залишилося 23. Тенденція не втішна. Тим більше, що останніми днями з’явилося ще кілька нових.

П.С.2: Керівник КП «Добробут», здається, нарешті «приплив» – міський голова повідомив, що найближчим часом його буде звільнено. Але оплачувати борги підприємства міська влада не збирається – щоб потім не довелося платити за все місто.

Власкор.

Про автора

Пов’язані статті

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені (обов’язково)

Розсилка новин