Депутати не люблять «через коліно», прощавай «брехунець», а «Болванку, рибу і кістяк» перенесено на 24 грудня

П’ята сесія світловодської міської ради восьмого скликання навряд чи увійде в історію, характеризуючись яскравими подіями чи надважливими рішеннями. Тим не менш, за 6 годин роботи депутати проголосували більше 70 питань і відхилили від розгляду кілька доволі цікавих – їх перенесли на наступну, позачергову сесію, яка має відбутися вже післязавтра, 24 грудня. Та про все по-порядку…

Певна ознака напруги з’явилася в сесійній залі разом із великою кількістю гостей – мешканці міста, представники громади явно завітали до сесійної зали не просто так. Міському голові Андрію Маліцькому навіть довелося взяти участь в організації правильної «антиковідної» розсадки гостей, мовляв, дівчатка, давайте в «шахматному» порядку, все ж таки карантин!

Апарат ради доповів, що в залі присутні 30 депутатів плюс міський голова, кворум є, можна починати.

Порядок денний пленарного засідання формували майже дві години. В процесі визначення, які саме питання додати до розгляду, стало відомо, що привело представників громади на сесію: депутат Віталій Юшко пропонував колегам додати до порядку денного питання про відшкодування коштів ОСББ, ЖБК та іншим формам власності частину суми кредитів на проведення заходів з енергозбереження (так звані «теплі кредити») в сумі 835 тис. грн.

В принципі, як виявилося, нічого проти такого рішення депутати не мають, однак внесення питання (проекту рішення) без проходження попереднього розгляду депутатськими комісіями визнали неприпустимим.

Депутат Вікторія Атамась взагалі заявила, що треба «припинити практику перегинати депутатів через коліно масовістю людей». В принципі, була правою, але «мінусиків» у карму заробила.

Тут, звичайно, представники громади, висловили депутатам все, що тримали за душею, але і це депутатів не переконало – «порядок быть должон».

В принципі, цей самий «порядок» завадив включити до порядку денного проект щодо внесення змін до структури штатів виконавчого комітету Світловодської міської ради. Ініціатором виступав сам міський голова, зазначаючи, що багато нагальних і термінових задач треба виконувати вже сьогодні, а для цього треба вносити зміни в штати, створювати нові посади і навіть відділи.  Допомагала йому переконати депутатів представниця фінуправління, яка пояснювала, що без штатів не буде сформовано видаткової частини бюджету і як наслідок, прийняття бюджету 2021 року Світловодської міської територіальної громади  (а ми тепер офіційно звемося саме так!) є неможливим.

З одного боку доводи міського голови зрозумілі. З іншого – це ще одне питання, яке більшість депутатів «в очі» не бачили. Тому не захотіли приймати «кота в мішку». Та й, чесно кажучи, молода команда мала б пропрацювати це питання трохи раніше, адже розмови про структуру точаться ще з першої сесії (з листопада).

Ніхто не сумнівається в словах міського голови, про дуже напружений графік роботи і купу питань, які вимагають нагального вирішення, про «плече», якого йому сьогодні не вистачає. Але  є поняття пріоритетності і можливо не варто присвячувати весь час одній проблемі, забуваючи про інші, не менш важливі.

Нині ж це дійсно виглядає як спроба в числі потрібних для громади штатних одиниць провести і потрібні особисто для команди міського голови. І як не вмовляли депутатів прийняти цю «рибу», «болванку» чи «кістяк», а потім вносити зміни – депутатської більшості пропозиція не набрала. Тепер у міського голови та його соратників є два дні (точніше, один – 23 грудня), аби переконати колег підтримати цей проект. Більше того, роз’яснювальну роботу обов’язково треба проводити, бо ж певні депутати плутаються у назвах і відповідно, призначенні певних відділів виконавчого комітету.

Зате до порядку денного без проблем включили купу «програм» (зокрема, фінансової підтримки ККП, ЦПМСД, ЦРЛ тощо), про вступ до асоціації територіальних громад та положення про старост.

З огляду на те, що депутатських запитів не було, з розгляду програм і розпочали. Їх було чимало і якщо вам дійсно цікаво, які саме – дивіться на сайті міськради, ніби мають бути. Зазначити хочеться наступне – всі вони були проголосовані «за», але голосування за кожне слово, яке вносили до проектів у вигляді правок – це просто жах! Зрозуміло, коли мова йде про перегляд коштів, процентних ставок чи назв об’єктів (наприклад, уточнення переліку вулиць в програмі освітлення міста – така точно десь має бути), але вносити суто граматичні правки, додаючи слова «прогнозований» чи «орієнтовний» по півгодини на рішення – це занадто. Невже не можна внести ці правки до погоджувальної ради, тим більше, що її повернули до регламенту?

А так… Здається, у рідкісного глядача до кінця сесії не виникло гострої алергічної реакції на «дуже важливі» правки Марії Дмитренко – заслуженого керівника управління економіки виконкому в не такому вже й далекому минулому.

Не підтримали депутати проект стосовно переходу міського комунального радіо на мовлення в мережах ФМ-частот. Справа в тому, що народного «брехунця» з нового року більше не буде – «Укртелеком» припиняє його підтримку, так як дорого і по-факту, більше нікому не потрібно. А перехід та утримання обійдеться міському бюджету у чималий мішок грошей (близько мільйона грн.) Відповідно, і програмну концепцію «радійників» не підтримали – скоріше за все, на наступну сесію будуть готувати проект рішення щодо ліквідації редакції радіомовлення взагалі.

Більшість фінансових питань стосувалися внутрішнього перерозподілу: в основному на заробітну плату. Фінансову підтримку, нарешті, надали ККП – довго просили, але депутати минулої каденції ніяк не могли наважитись.

 А головна радість – це субвенція із державного бюджету у розмірі 6 млн.750 тис. грн. для забезпечення медичним обладнанням (системами рентгенів та апаратами ультразвукової діагностики) для Світловодської ЦРЛ.

Отже, чекаємо на наступній сесії, яка відбудеться вже 24 грудня, проекту рішення по структурі виконкому (що ж там «напридумала» нова команда?), а також хотілося б вже дізнатися, хто ж той фахівець, який має замінити на посаді заступника з комунальних питань Володимира Шаповала. Та й керуючого вже час «засвітити», чи не так?

Як то кажуть, поживемо-побачимо.

Микола Шверненко.

Про автора

Пов’язані статті

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені (обов’язково)

Розсилка новин