Почергова сесія міськради: багато крику, трохи істерики і дві з половиною години цілковитого хаосу

Сьогодні, першого березня у сесійній залі адмінбудівлі пройшло пленарне засідання дев’ятої позачергової сесії Світловодської  міської ради.
Здавалося б, головний любитель поговорити з громадою у відпустці, на порядок денний винесено лише бюджетні питання, які зазвичай погоджені на погоджувальній раді, тому – засідання пройде швидко і писати, фактично, буде нічого. Аж ні, виявилося, що я помилився. При чому – дуже!
Отже зібралися міські обранці числом 24 як і було заявлено о 15.00. Чемненько привіталися, поспівали гімн, розсілися по місцям і тут почалося…
На порядок денний секретар міської ради Юрій Сапянов, який головував за відсутності міського голови, запропонував винести два питання стосовно змін до міського бюджету.
Першим він пропонував відмінити рішення попередньої сесії, яким міські обранці ледь не з піснями і танцями розподіляли залишок грошей від передбачених на фінансування ПТУ №5. Поясню: спочатку нас «порадували», що утримання профтехучилища повністю лягає на бюджет міста і міська рада, керуючись положеннями бюджетного Кодексу України, виділила на півроку для освітнього закладу 2 млн. грн. А через півтора місяці Верховна Рада повернула ПТУ до державного фінансування. І під час сесії 18 лютого міські депутати з радістю і відчуттям виконаного обов’язку розділили залишки цих 2 мільйонів (залишилося 1 670 тисяч грн.). Гроші дісталися медикам, освітянам і потрохи на УЖКГ, управління молоді і спорту та ін.
Та як виявилося згодом, Верховна Рада проголосувати-проголосувала, але ж Гарант законопроект не підписав і той, відповідно, не набрав законної сили. Тож виходить, що законних підстав у міських обранців позбавляти ПТУ фінансування не було. А тепер за рахунок саме цих виділених-відібраних-розділених коштів місто має закрити питання по виплаті заробітної плати викладачам, стипендії учням та інші захищенні статті витрат по ПТУ №5.
Але відміняючи своє рішення від 18.02, депутати позбавляли фінансування декілька важливих напрямків, зокрема реконструкцію приміщення «ЦНАП» та утилізацію довгостраждального гаражу по вул. Енгельса, в якому знайшли небезпечні хімічні речовини. Звідси і випливає друге питання порядку денного: за допомогою перерозподілу коштів із загального та бюджету розвитку профінансувати зазначені напрямки.
Для того, щоб усвідомити, що від них хочуть, депутатам знадобилося півтори години. Представники Опозиційного блоку та Партії пенсіонерів, зокрема, голова планово-бюджетної комісії Юрій Лукинський, все ніяк не хотіли підтримувати перше питання – про відміну розподілу тих коштів, за рахунок яких нині необхідно закривати фінансові зобов’язання по ПТУ. І начальник фінансового управління виконкому, і керівник міського відділення державного казначейства, і очільник управління освіти намагалися пояснити обранцям, що інакше – ніяк, і що міська рада «трішечки» перевищила свої повноваження, приймаючи безпідставне рішення, за що може бути колективно притягнута до кримінальної відповідальності – все було марно. Дійшло до того, що депутати зазначених фракцій почали обурюватися, мовляв, ми відстоюємо інтереси міста і нам тут Бюджетний Кодекс, Верховна Рада «не указ», а притягти колетивно до кримінальної відповідальності взагалі неможливо. Німа сцена «рукаліцо» (по-нашому: братися за голову).
Дебати затяглися. В рядах депутатів почала потроху назрівати істерика, зокрема В.Степанець якоїсь миті почав кричати, що й досі не прийнято порядок денний, а час іде, і, мовляв, зараз і я піду, бо то не сесія. Пробігшись декілька разів взад-вперед по залі засідань, він навіть наважився вдягти куртку, але вийти із зали так і не наважився. Звичайно, все в інтересах громади. Якби вони, депутати, ще в інтересах громади хоч трохи дотримувалися правил етики і моралі – не цирк же ж, а міська рада!
Тут, дякувати Богові, гловуючий оголосив перерву. Варто зауважити, що ці 15 хвилин були найбільш плідними за всю сесію: обранці, які мали питання чи сумніви,зібралися навколо представників фінансових служб і нарешті дійшли хоч якоїсь згоди.
Тож з перерви вийшли з пропозицією винести на розгляд сесії одне питання, але таке, яке включає в себе основні положення обох проектів рішень, запропонованих на початку сесії. Засідання тривало ще годину: сторони ніби дійшли згоди в принципових питаннях, але довго не могли сформулювати остаточні положення рішення. Зрештою, рішення від 18 лютого не відмінили, а визнали таким, що втратило чинність (це ж кардинально міняє справу, йой!), ПТУ виділили кошти на «закриття» лютого (близько 240 тис.грн.), а залишок коштів зарезервували (не плутайте з резервним фондом – то інше). Було ще декілька додаткових рекомендацій. Але до них дійде справа у випадку, коли закон про повернення профосвіти у лоно держави так і не буде підписане нашим любим Президентом.
Пункти щодо «ЦНАП» та зачистки «хімічного» гаражу несподівано опинилися у групі ризику, коли виявилося, що Опозиціонери не хочуть голосувати за весь проект, а хочуть за кожен пункт окремо. Секретар міськради Ю.Сапянов включив «непонімашку» і ледь не довів до істерики своїх колег-опонентів: ті теж почали вдягати куртки і збираючи папери до купи. Зрештою, секретар міськради визнав, що наполягає на голосуванні «за гараж» (воно для нього особисте), інакше він відмовляється від глосування за інші пункти взагалі. Знову для чогось витратили купу часу, а з рештою проголосували «за» всі три пункти.
Порядок денний вичерпано, дякувати Богу, обійшлося без жертв.
Микола ШВЕРНЕНКО.

 

Про автора

Публікації по темі

1 Коментар

  1. Ольга

    Треба депутатів обирати з економічною освітою, фахівців, а так не буде діла.

Залишити коментар

Адреса вашої електронної пошти не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені (обов’язкове)

Розсилка новин